Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów o nieruchomościach

Jak wybrać odpowiednie szkolenie z inwestowania w nieruchomości?

Dzisiaj szkolenia cieszą się ogromną popularnością. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ pozwalają na zdobycie znacznej ilości wiedzy we względnie krótkim czasie. Obecnie można przeszkolić się praktycznie z każdej dziedziny, by poszerzyć swoje kompetencje. Oferta szkoleń z inwestowania w nieruchomości jest bardzo szeroka, a wybór odpowiedniego kursu może nastręczać pewnych trudności. Dlatego w tym artykule przedstawimy, jakiego rodzaju szkolenia są dostępne na rynku. Przyjrzymy się ich zaletom oraz wadom, żeby pomóc Ci w wyborze najlepszego kursu z inwestowania w nieruchomości.

Co wybrać – szkolenia grupowe czy indywidualne?

Nieruchomości zdecydowanie są tą branża, w której nie warto uczyć się na błędach, bo mogą być po prostu zbyt kosztowne. Dlatego najlepiej zaufać ekspertom i wziąć udział w warsztatach, na których razem ze szkoleniowcem stworzycie bezpieczną strategię inwestycyjną – szytą na miarę Twoich potrzeb. 

Szkolenia stacjonarne w grupach – choć bez wątpienia mają swoje zalety – jak chociażby możliwość poznania inwestorów z całej Polski – niekoniecznie są odpowiednie dla każdego. Po pierwsze, próg wejścia może być wysoki – ceny kilkudniowych warsztatów to często nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie ma co ukrywać, że to spora suma dla osób początkujących, które dopiero gromadzą kapitał, by zacząć inwestować. 

Po drugie, w szkoleniach stacjonarnych może brać udział kilkanaście lub kilkadziesiąt osób. Często każdy uczestnik jest na innym poziomie. Jedni to początkujący, którzy jeszcze nie wiedzą, jakimi prawami rządzi się rynek, i gdzie siebie widzą w tej branży. Odpowiedzi szukają dopiero na szkoleniu. Z kolei inni uczestnicy znają już podstawy  i zapisali się na szkolenie, by zgłębić wiedzę, a nie szukać odpowiedzi na najprostsze pytania. Jeśli szkolenie jest dopasowane do osób początkujących – to bardziej zaawansowani kursanci mogą mieć poczucie, że zmarnowali czas i pieniądze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem  jest dopasowanie poziomu edukacji do indywidualnych potrzeb.

Dodatkowo w takim dużym gronie może być trudniej komunikować się z ekspertami, którzy prowadzą szkolenie.Po prostu mogą nie mieć wystarczająco czasu, żeby odpowiedzieć na każde indywidualne pytanie zadane przez uczestnika. Co więcej, udział w szkoleniach grupowych wymaga nie tylko poświęcenia czasu (2, 3 lub 4 dni). Trzeba także dojechać w określone miejsce, które jest np. na drugim końcu Polski, a to, nie ma co ukrywać, może być problematyczne. 

Dlatego warto postawić na alternatywne rozwiązanie i wybrać spersonalizowane szkolenia online. Wyróżnia je to, że możesz w nich uczestniczyć nie dwa lub trzy dni, a… cały rok. A to zapewni Ci możliwość nieustannego pogłębiania wiedzy i szlifowania umiejętności inwestycyjnych.

Takie spersonalizowane szkolenia online mają wiele zalet. Po pierwsze, masz bezpośredni kontakt ze szkoleniowcem, który pełni rolę doradcy, a nie wykładowcy, jak to często bywa na szkoleniach. Dzięki temu poświęci Ci tyle czasu i uwagi, ile potrzebujesz i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania. 

Po drugie, szkolenie będzie w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i poziomu zaawansowania. Dzięki temu unikniesz sytuacji pojawiających się w większych grupach na szkoleniach stacjonarnych, w których biorą udział osoby początkujące i np. średniozaawansowane.

Co więcej, wiedza na indywidualnych szkoleniach jest przekazywana stopniowo, mniejszymi porcjami. Dzięki temu łatwiej ją przyswoisz i unikniesz przeciążenia zbyt dużą ilością informacji. 

Ogromną zaletą spersonalizowanych szkoleń jest także ich wygodna forma. Odbywają się online, więc wystarczy mieć dostęp do internetu i komputera, żeby w nich uczestniczyć. Dzięki temu nie tracisz czasu na dojazdy i uczysz się wygodnie w domu lub gdzie tylko chcesz. I, co ważne, nie musisz od razu wydawać kilku czy kilkunastu tysięcy za szkolenie, bo możesz skorzystać z przystępnej cenowo miesięcznej subskrypcji.

Czego nauczysz się na takich warsztatach? Dlaczego warto wziąć udział w spersonalizowanych szkoleniach z inwestowania nieruchomości?


Spersonalizowane szkolenia dopasowane do Twojego poziomu zapewniają nie tylko konkretną wiedzę, którą wykorzystasz w praktyce. Podczas takich warsztatów uczysz się bezpośrednio od eksperta, który zna rynek nieruchomości oraz rządzące nim mechanizmy. Doświadczony inwestor przeprowadzi Cię przez cały proces inwestowania – od A do Z. Wskaże, na co zwrócić uwagę, aby każda inwestycja była bezpieczna i przyniosła zysk oraz pomoże stworzyć strategię działania dostosowaną do Twoich potrzeb.

Materiały szkoleniowe – niezbędne narzędzie do skutecznego i bezpiecznego inwestowania

Udział w spersonalizowanych prowadzonych online warsztatach zapewnia także stały dostęp do materiałów szkoleniowych. Dzięki temu w każdej chwili odświeżysz zdobytą wiedzę. Takie materiały edukacyjne zawierają wiele przydatnych checklist czy umów bądź np. spis ważnych pytań przed zakupem nieruchomości. Jest to tak zwany niezbędnik inwestora – bez którego ani rusz w branży nieruchomości.

Dodatkowo na spersonalizowanych szkoleniach poznasz obowiązujące w branży nieruchomości przepisy prawne. Co jest bardzo ważne, bo żeby działać w tej branży z sukcesem, trzeba na bieżąco aktualizować wiedzę o zmieniających się regulacjach prawnych.

Równie ważne co kwestie prawne są także techniki negocjacyjne. Uczestnicząc w spersonalizowanych szkoleniach z nieruchomości, dowiesz się, jak rozmawiać z właścicielami, by uzyskać maksymalnie korzystną dla siebie cenę.

Udział w spersonalizowanych szkoleniach jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w branży nieruchomości. Możesz zacząć inwestować w siebie już dzisiaj z Moniterem, gdzie masz dostęp do całej gamy  szkoleń online z nieruchomości. U nas nie ma owijania w bawełnę – dostajesz porcję konkretnej wiedzy, żebyś zawsze wiedział, jak osiągnąć swój inwestycyjny cel. Więc jeśli jesteś gotowy do pracy i efektywnego inwestowania – po prostu dołącz do Monitera. Bo to nie tylko system do wyszukiwania nieruchomości – ale też źródło eksperckiej wiedzy, która pomoże Ci osiągnąć to, o czym zapewne marzysz – wolność finansową.

Bezpłatna baza wiedzy

Ostatnio na blogu

Zapraszamy do lektury merytorycznych wpisów na blogu, które pomogą Ci udoskonalić umiejętności w obrocie nieruchomościami.