Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów o nieruchomościach

Ta jedna rzecz może zepsuć Twoje postanowienia noworoczne…

„No tak, ale przyjechała Pani takim samochodem, więc się boję, że mogę zostać oszukany…” – usłyszała moja żona wynajmując jeden z naszych pokoi.

Z reguły nie parkujemy blisko klatki, aby tak tego nie pokazywać, tym razem był korek i zabrakło czasu na parkowanie kawałek dalej.

Osoba, która miała wynająć pokój była w podobnym wieku do mojej żony i pokazała nam tym jednym zdaniem jakie przekonanie o pieniądzach ma część osób.

Bogaty to na pewno oszust. Dorobił się w młodym wieku to na pewno nakradł. W tym kraju nie da się uczciwie zarabiać. Ciekawe skąd na to wziął pieniążki, złodziej jeden.

Kiedy myślę o tej sytuacji to od razu staje mi przed oczami mój znajomy Sebastian, który opowiadał, że właściciel oddał mu zaliczkę po tym, jak zobaczył czym przyjechał kupić jego mieszkanie.

Za to Pawłowi, który zajmował się sprzedażą paneli fotowoltaicznych, spadła sprzedaż, kiedy tylko zmienił samochód na nowy i musiał szukać czegoś taniego na dojazdy do klienta.

A jak ma się to do postanowień noworocznych?

Zadaj sobie szczere pytanie – czy to co planujesz osiągnąć nie jest sprzeczne z tym jakie masz przekonania?

Siłownia – i tak większość osób sobie odpuszcza, więc może dam sobie spokój?

Dieta – i mam być wiecznie głodny?

Biznes – dlaczego ktoś miały za to tyle zapłacić?

Nieruchomości – mam kupić za 300k, posprzątać i sprzedać za 350k, przecież tylko głupi może to ode mnie kupić…

Mnie przekonania najbardziej sabotowały przy negocjacjach. Wiele lat myślałem, że negocjacje = manipulacja. Wyzysk i oszukiwanie drugiej osoby.

Mimo tego, że sprzedając samochód wystawiałem go z górką (10%) i z uśmiechem na ustach negocjowałem z potencjalnym kupującym – kiedy tylko role się odwracały to wkraczały moje przekonania.

Jak możesz chcieć zostać bogatym, kiedy podświadomie żyjesz przekonaniem, że bogaci to oszuści. A Ty nie jesteś oszustem, więc podświadomie możesz się sabotować.

Najprostsze rozwiązanie? Otaczaj się ludźmi, którzy osiągnęli to co Ty zamierzasz i zwróć uwagę na ich (pozytywne) przekonania.

Bezpłatna baza wiedzy

Ostatnio na blogu

Zapraszamy do lektury merytorycznych wpisów na blogu, które pomogą Ci udoskonalić umiejętności w obrocie nieruchomościami.