Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów o nieruchomościach

Jak skutecznie i bezpiecznie inwestować pasywnie w nieruchomości? Poznaj sprawdzone metody i ciesz się zyskiem

Pasywne inwestowanie w nieruchomości ma bez wątpienia wiele zalet, ale wymaga też posiadania kapitału i przygotowania dokładnego planu działania. Na czym polega inwestowanie pasywne oraz jakie są jego rodzaje? Jak możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo, lokując swój kapitał? Dlaczego warto inwestować z Moniterem i co na tym zyskasz?

Czym dokładnie jest inwestowanie pasywne?

Pasywne inwestowanie w nieruchomości polega  na tym, że angażujesz swój kapitał – np. w mieszkania czy kamienice. Zainwestowane przez Ciebie środki pracują cały czas, a Ty czerpiesz korzyści z regularnego dochodu, nie wkładając w to wysiłku. 

Zaletą inwestowania pasywnego jest również to, że nie wymaga od Ciebie zajmowania się konkretną nieruchomością. To zadanie należy np. do spółki, z którą zamierzasz współpracować lub innej, wyznaczonej do tego osoby.

Jakie są formy pasywnego inwestowania w nieruchomości?

Możesz inwestować pasywnie na różne sposoby. Najpopularniejsze metody to:

 • inwestowanie w nieruchomości na wynajem. Kupujesz mieszkanie lub mieszkania, znajdujesz sprawdzonych lokatorów i systematycznie na tym zarabiasz.
 • inwestowanie w mieszkania na flipa. Polega na tym, że znajdujesz lokale w okazyjnej cenie, remontujesz je i sprzedajesz z zyskiem. W takim przypadku możesz współpracować np. w modelu 50/50, 40/60 czy 30/70.
 • pożyczki – inwestujesz 50 lub 100 tysięcy, a od tej kwoty regularnie otrzymujesz odsetki, które zasilają Twój budżet.
 • inwestowanie ze spółką. To forma lokowania kapitału na większą skalę – np. w kamienicę, która wymaga rewitalizacji.

Jeśli inwestujesz pasywnie, to pamiętaj o tym, by dobrze się zabezpieczyć. Ponieważ ta forma zarabiania wymaga przygotowania dokładnego planu i oszacowania ryzyka. Dzięki temu nie stracisz na takiej inwestycji. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim zbadaj rynek, wykorzystując do tego najlepszy system, którym jest Moniter. Dzięki aplikacji znajdziesz nieruchomość szytą na miarę Twoich potrzeb w atrakcyjnej cenie – i to bez wysiłku. Pamiętaj, że kluczową rolę w nieruchomościach odgrywa ich lokalizacja. Na Moniterze znajdują się Mapy ciepła, które wskażą Ci, gdzie najlepiej zainwestować w mieszkanie. Warto także korzystać z wiedzy doświadczonych inwestorów, którzy przeprowadzą Cię przez cały ten proces i w razie czego podsuną Ci najlepsze rozwiązanie. W takim przypadku możesz skorzystać z indywidualnych konsultacji w ramach Akademii Monitera lub dołączyć do grupy skupiającej aż 28 tysięcy inwestorów.

Jak zweryfikować inwestycję i oszacować jej rentowność?

Działając pasywnie w nieruchomościach, powinieneś dokładnie przeanalizować, czy inwestycja jest bezpieczna i jaki zwrot z niej uzyskasz. W tym celu trzeba:

 • sprawdzić stan prawny mieszkania i zweryfikować zapisy w księdze wieczystej, czy lokal nie jest obciążony,
 • dopytać, jakie doświadczenie ma wspólnik, jeśli np. działasz w modelu 50/50. Najlepiej dowiedzieć się, jak długo taka osoba działa już w branży i jakie inwestycje zrealizowała.
 • zweryfikować spółkę (w przypadku większych inwestycji, którymi są kamienice). Warto wybrać taką, która skupia się tylko i wyłącznie na nieruchomościach, a jej zarząd ma konkretny plan na inwestycję.
 • Obliczyć ROI, czyli stopę zwrotu inwestycji. Warto dowiedzieć się także, jakie są formy rozliczenia (unikaj tego w formie gotówki) oraz jaki jest czas inwestycji.
 • zabezpieczyć się pod kątem prawnym. Kluczowe jest oczywiście podpisanie umowy. Możesz także zabezpieczyć się wekslem lub możliwością przeprowadzenia egzekucji komorniczej.

Pamiętaj, że im dokładniej sprawdzisz te wszystkie elementy, tym lepiej się zabezpieczysz. Oczywiście taka weryfikacja może być długotrwała. Więc jeśli nie chcesz tracić na to czasu, to mamy dla Ciebie rozwiązanie – jest nim inwestowanie z Moniterem.

Co zyskasz, inwestując pasywnie z Moniterem i jak to wygląda?

Po pierwsze, pomożemy Ci stworzyć strategię pasywnego inwestowania, którą dopasujemy do Twoch potrzeb i możliwości. Co więcej, zyskujesz gwarancję bezpieczeństwa, bo:

 • dokładnie wiesz, w co inwestujesz i jaki przyniesie Ci to zysk. Realizujemy tylko pewne inwestycje.
 • gramy w otwarte karty i nie ma żadnych niedopowiedzeń. Podpisujesz z nami przejrzystą umowę, która w 100%  zabezpiecza Twoje interesy.
 • dbamy o terminy. Odsetki z inwestycji otrzymujesz regularnie i cieszysz się dochodem pasywnym – i to bez wysiłku. 
 • zgodnie z ustaleniami, otrzymujesz od nas całość zainwestowanych środków – po zakończonej inwestycji.

Jeśli interesuje Cię taka pewna i bezpieczna forma lokowania kapitału, który pracuje 24 godziny na dobę, to nie zwlekaj. Kliknij w ten link:  moniter.pl/inwestycje , poznaj szczegóły i inwestuj z nami 🙂

Bezpłatna baza wiedzy

Ostatnio na blogu

Zapraszamy do lektury merytorycznych wpisów na blogu, które pomogą Ci udoskonalić umiejętności w obrocie nieruchomościami.