Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów o nieruchomościach

Dlaczego warto inwestować w mieszkania na wynajem?

Gdzie najlepiej ulokować oszczędności w dobie inflacji i lawinowo rosnących cen? Możliwości są różne, jednak z pewnością najbezpieczniejszy sposób to inwestowanie w nieruchomości, np. w mieszkania na wynajem. Dlaczego warto rozważyć akurat tę opcję? Jakie ma zalety? Dowiesz się właśnie z tego artykułu.

Inwestowanie w najem, czyli stały i pewny dochód

To bez dwóch zdań jedna z najbardziej przekonujących korzyści inwestowania w mieszkania na wynajem. Czyli możesz liczyć na stały i pewny dochód, który zasila Twoje konto każdego miesiąca. I to w zasadzie bez większego wysiłku. Ponieważ możesz oddać mieszkanie w zarządzanie i praktycznie w ogóle nie martwić się jego obsługą. Są firmy, które zajmują się całym tym procesem od A do Z. Czyli w skrócie: wyszukują najemców, określają wysokość czynszu i go pobierają. Co więcej, zajmują się także: naprawami w lokalu, prowadzeniem dokumentacji i bieżącym sprawdzaniem stanu mieszkania.  

Ochrona pieniędzy przed inflacją oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie

Faktem jest, że wartość nieruchomości rośnie z czasem. A jak pokazuje historia, są one najbardziej odporne na inflację, różnego rodzaju kryzysy i ekonomiczne zawirowania. Co czyni je właśnie tym aktywem, które najlepiej ochroni Twoje oszczędności w niepewnych czasach.

Nieruchomości – czyli doskonałe zabezpieczenie na przyszłość

Nieruchomości to bez wątpienia najlepsze zabezpieczenie na przyszłość zarówno dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. Mieszkanie na wynajem nie tylko zapewnia Ci comiesięczny zastrzyk gotówki w postaci czynszu (co może być bardzo przydatne, gdy np. będziesz na emeryturze). Co więcej, taką nieruchomość często przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Mieszkanie lub mieszkania możesz zapisać swoim dzieciom lub wnukom i ten sposób zabezpieczyć ich przyszłość. 

A w sytuacji, gdy będzie potrzebna Ci gotówka, to takie mieszkanie lub mieszkania, które przeznaczyłeś pod wynajem i pracowały dla Ciebie np. 10 czy 15 lat, w każdej chwili możesz sprzedać. Najlepiej na “górce”, czyli wtedy, gdy nieruchomości osiągają najwyższą wartość rynkową. Dzięki temu maksymalizujesz zysk, osiągając najwyższą możliwą kwotę z takiej transakcji.

Przykładowe metody finansowania mieszkań na wynajem

Wbrew pozorom, zakup mieszkania na wynajem nie wymaga wyłożenia odliczonej co do złotówki kwoty. Istnieją różne metody finansowania takiej inwestycji, które pomogą Ci zacząć działać, nawet jeśli nie dysponujesz wystarczającymi środkami, by kupić mieszkanie samodzielnie.

Na przykład możesz sfinansować mieszkanie przy pomocy kredytu hipotecznego czy inwestycyjnego i spłacać go środkami, które zarobisz na wynajmie. Z kolei  w znalezieniu szytego na miarę Twoich potrzeb mieszkania wspomoże Cię system Moniter, który przetestujesz bezpłatnie. I co więcej, inwestując w aplikację, zyskujesz dostęp do grona aż 28 tysięcy inwestorów

Inwestowanie w nieruchomości a niezależność finansowa

Każdy marzy o niezależności finansowej, której (nie ma co ukrywać) nie zapewni standardowa praca na etacie ze średnią krajową. A posiadanie portfela mieszkań na wynajem – już tak. Dochód pasywny, pochodzący z kilku mieszkań na wynajem, pozwala żyć komfortowo, nie martwiąc się o jutro. Czego nie można powiedzieć o pracy na etacie, która w czasach koronawirusa i inflacji, często bywała i bywa niepewna. 

Co więcej, posiadanie mieszkań na wynajem to przyszłościowa inwestycja. Bo skorzystają z niej także Twoje dzieci lub wnuki, którym możesz przekazać coś trwałego i wartościowego.

No i zyskujesz pewność, że Twoja przyszłość nie jest zależna od  pracy na etacie czy różnego rodzaju kryzysów gospodarczych. Bo możesz w pełni cieszyć się niezależnością i bezpieczeństwem, które dają Ci nieruchomości. I w rezultacie – żyć na swoich własnych zasadach.  

Bezpłatna baza wiedzy

Ostatnio na blogu

Zapraszamy do lektury merytorycznych wpisów na blogu, które pomogą Ci udoskonalić umiejętności w obrocie nieruchomościami.