Zapisz się do newslettera i odbierz dostęp do bezpłatnych materiałów o nieruchomościach

5 horrorów o nawiedzonych domach, które warto zobaczyć na Halloween

Nie ma prawdziwego Halloween bez horroru, który sprawi, że będziesz miał dreszcze z przerażenia. A nic tak nie pobudza wyobraźni jak historie o nawiedzonych domach. Jak dotąd na blogu przedstawialiśmy nieruchomości w samych superlatywach. Tym razem z okazji zbliżającego się Halloween chcemy pokazać domy z nieco innej, bardziej mrocznej i demonicznej perspektywy. No i nie ma co ukrywać – żaden z przedstawionych w tym artykule domów nie byłby dobrą inwestycją;). Oto 5 filmów o nawiedzonych nieruchomościach, które warto obejrzeć na Halloween. A żeby było trochę bardziej przerażająco, to każdy został  zainspirowany prawdziwą, mrożącą krew w żyłach historią

“The Amityville horror” 2005, reż. A.Douglas

Pierwszy na liście horror inspirowany prawdziwymi wydarzeniami to “Amityville”.  Młoda para – George Lutz (Ryan Reynolds) i Kathy Lutz (Melissa George) z trójką dzieci wreszcie znajdują dom, o jakim zawsze marzyli. Piękna, przestronna nieruchomość w stylu kolonialnym jest położona w niewielkiej miejscowości Amityville w Stanie Nowy Jork. Jednak podczas prezentacji domu agentka nieruchomości zdradza jego mroczny sekret. Poprzedni lokatorzy zostali w nim zamordowani z zimną krwią. Początkowo George i Kathy nie ukrywają swojego przerażenia. Jednak brutalne zabójstwo schodzi na drugi plan, gdy dowiadują się, że ten piękny dom można kupić za bezcen (co powinno dać do myślenia). Jak się mówi – coś za coś. George i Kathy postanawiają nie przejmować się przeszłością domu i z entuzjazmem wprowadzają się do nowego gniazdka razem z dziećmi. Jak łatwo się domyślić, spokojne życie w nowym domu błyskawicznie zmienia się w splot niewytłumaczalnych i przerażających zdarzeń. Czy rodzina Lutzów będzie w stanie stawić czoła mrocznej historii tej rezydencji? Tego dowiesz się, oglądając “Amityville”.

“Obecność” 2013, reż. J. Wan

Można śmiało stwierdzić, że “Obecność” to jeden z najbardziej przerażających filmów o nawiedzonych domach. W skrócie – sympatyczna rodzina Perron przeprowadza się do nowego, okazałego domu z dużym ogrodem. Na początku nic nie zapowiada, że ich życie zmieni się w koszmar i cieszą się z każdego dnia spędzonego w nowym domu. Z biegiem czasu rodzina przekonuje się, że wcale nie są jedynymi mieszkańcami, bo willa jest także schronieniem dla demonów. Dlatego postanawiają wezwać specjalistów od zjawisk nadprzyrodzonych, czyli Eda (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farminga) Warren, aby pomogli pozbyć się demonów zamieszkujących dom. Czy uda się pokonać zło, które go zamieszkuje, i odzyskać spokój? Żeby się dowiedzieć, przygotuj popcorn, usiądź wygodnie przed telewizorem i zdecyduj, czy masz odwagę obejrzeć “Obecność”. 

“Egzorcysta papieża” 2023, reż. Julius Avery

Film jest inspirowany prawdziwą historią egzorcysty Gabriela Amortha, który pomagał osobom opętanym, a swoją walkę z demonicznymi siłami opisywał w książkach. Amorth (w tej roli znany z “Gladiatora” Russell Crowe) udaje się do ogromnego, położonego pośród lasów i gór domu, który kiedyś był opactwem, by pomóc pewnemu chłopcu i jego rodzinie, którzy niedawno się wprowadzili. Jak się później okaże, ta ogromna rezydencja skrywa wiele mrocznych tajemnic, które przerażą nawet tak doświadczonego egzorcystę, jakim jest Amorth…Czy będzie w stanie stawić czoła mrocznym sekretom, które skrywa ten dom?Przekonaj się sam, oglądając film.

“Winchester – Dom duchów” 2018, reż. M.Spierig, P.Spierig

Ten horror powstał na podstawie historii Sary Winchester, dziedziczki ogromnej fortuny. Jej rodzina zarobiła miliony na produkcji broni palnej – karabinów Winchester. Jednak fortuna nie przyniosła jej szczęścia. Sara Winchester najpierw straciła ukochane dziecko, a potem męża, co sprawiło, że pogrążyła się w rozpaczy.  Była przekonana, że jej rodzina jest przeklęta, a tragedie, które ją spotkały, to dzieło duchów tych ludzi, którzy zginęli z broni Winchester.

Podobno, żeby odczynić zły urok, Sara odwiedziła medium. Dowiedziała się, że jedynym sposobem na pozbycie się klątwy, jest zbudowanie ogromnego domu, który pomieści wszystkie duchy. W rolę mrocznej właścicielki ogromnej posiadłości wcieliła się znakomita Helen Mirren. Jak potoczą się losy Sary? Obejrzyj i przekonaj się sam, jakie sekrety skrywa ta rezydencja. 

“Udręczeni” 2009, reż. P .Cornwell

Kolejny film grozy, który opowiada o niczego nieświadomej rodzinie Campbellów, którzy wprowadzają się do nowego, pięknego domu w spokojnej dzielnicy. Głównym powodem przeprowadzki do miasteczka Southington jest choroba Matta, syna Campbellów. Chłopak choruje na raka, a nowy dom znajduje się w pobliżu specjalistycznej kliniki. Niestety okazuje się, że rodzina przeprowadziła się do miejsca, które kiedyś było…zakładem pogrzebowym. Matt zaczyna czuć się coraz gorzej i widzieć przerażające rzeczy, które wcale nie są tylko wytworem jego wyobraźni. Co się stanie dalej? Przekonaj się sam.

Te filmy to doskonałe propozycje na Halloweenowy wieczór, które przyprawią Cię o szybsze bicie serca. No i ważna lekcja dla osób inwestujących w nieruchomości, zawsze zastanów się 2 razy, zanim kupisz piękną willę za bezcen, bo na pewno gdzieś jest haczyk ;). Życzymy miłego oglądania, udanego Halloween i bezproblemowego zasypiania po tak dużej dawce adrenaliny.

A tak realnie, co zrobić, żeby dobrze wybrać nieruchomość? Zainwestuj w Moniter z indywidualnym wsparciem, czyli Akademią Monitera. Dzięki temu:

  • Dołączysz do zamkniętego coachingu. Spotykamy się na Zoomie i omawiamy dokładnie każdy przypadek.
  • Rozwiejesz wątpliwości, czy to mieszkanie to dobra okazja. Przeanalizujemy, czy nie ma żadnych “trupów” w szafie, jaki jest potencjał tej nieruchomości oraz od czego zacząć remont.
  • Oszczędzisz wielokrotnie więcej niż koszt pakietu, otrzymasz pomoc przy negocjacjach i unikniesz inwestycyjnej wpadki.
  • Otrzymasz gotowe wzory umów, czyli niezbędnik inwestora, który wykorzystasz na co dzień.

Tak, inwestuję w pakiet z Akademią

Bezpłatna baza wiedzy

Ostatnio na blogu

Zapraszamy do lektury merytorycznych wpisów na blogu, które pomogą Ci udoskonalić umiejętności w obrocie nieruchomościami.